12GS12FLH90-150
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
12GS12FLH90-150
3/4" Insert - 3/4" SAE6000 flange - 90° 150mm drop
Specifications
Dimensions and shipping
A
116 mm
B
65,7 mm
DN
20 mm
Diameter fläns
41.3 mm
E
150 mm
Fläns
3/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
41,3 mm
Modell kod
12GS-12FLH90-150
O-ring
24,99X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
34 - 45 Nm