12GS12FLH90-100
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
12GS12FLH90-100
Presskoppling GS 90B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Kod 62
Tillbehör (1)
Presshylsa GS 3/4'', 4W
Varenummer:
12GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
112 mm
B
61 mm
Bygghöjd
100 mm
DN
20 mm
Diameter fläns
41.3 mm
E
100 mm
Fläns
3/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
41,3 mm
Modell kod
12GS-12FLH90-100
Märke namn
Gates
O-ring
24,99X3,53 mm
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
70 - 77 Nm