Coupling 3/4, M36x2 fem. 25S 12G-25FDHORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
12G25FDHORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
90 mm
Angle
0 °
B
39 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
25 mm
H
46 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12G-25FDHORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm