Coupling 3/4, M26x1,5 fem. 18L 12G-18FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Partnumber:
12G18FDLORX
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
A
81,5 mm
B
30,5 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rør
18 mm
H
32 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
12G-18FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
80 - 90 Nm
Tryk maks.
280 bar