10GS20FDHORX45
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
10GS20FDHORX45
5/8" Insert - (20S) M30x2 female - 45°
Tillbehör (1)
5/8" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Artikelnummer:
10GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
121,6 mm
Angle
45 °
B
71,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/8"
Diameter pipe
20 mm
E
24,9 mm
H
36 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
5/8 "
Material
Steel
Model code
10GS-20FDHORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
105 - 115 Nm