10GS18MDL
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
10GS18MDL
5/8" Insert - (18L) M26x1.5 male
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
76,5 mm
Angle
0 °
B
26,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
16 mm
Diameter pipe
18 mm
H
27 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
5/8 "
Material
Steel
Model code
10GS-18MDL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M26x1,5
Torque tightening
80 - 90 Nm
Working Pressure
42 MPa
Pakke str.
Stregkode
200126
Brutto vægt
0,14 Kg
Netto vægt
0,14 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Connection: Male DIN 24° cone. Light series.
Sealing: Metal against metal.
Product datasheet
Andre kigger på
5/8" Insert - 7/8"-14 JIC female - 90°
Varenummer:
10GS10FJX90M
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
5/8" Insert - (20S) M30x2 female
Varenummer:
10GS20FDHORX
Min. bestillingsenhed er:
Presskoppling GS Rak, Ø5/8'', Inv-M24-DKO-16S
10GS16FDHORX
5/8" Insert - 3/4" SAE6000 flange
10GS12FLH
5/8" Insert - 1"-14 ORFS female - 45° - AISI316
4244-10-10-SY
5/8" Insert - 1"-14 ORFS male - AISI316
4214-10-10-SY
5/8" Insert - 1"-14 ORFS female - 90° - AISI316
Standpipe metric 0° straight - stainless
Standpipe metric 90° elbow - stainless
5/8" Insert - ø20 pipe - 90° - AISI316
5/8" Insert - 1"-14 ORFS female - AISI316
4224-10-10-L-SY
5/8" Insert - ø18 pipe - AISI316
5/8" Insert - 3/4" BSPT male - AISI316
5/8" Insert - 3/4" BSP female - 90° - AISI316
5/8" Insert - 3/4" BSP female - AISI316
5/8" Insert - 1/2" BSP female - AISI316
5/8" Insert - 3/4" NPT male - AISI316
5/8" Insert - 1/2" NPT male - AISI316
5/8" Insert - 3/4" BSP female - 45° - AISI316
5/8" Insert - 3/4" SAE3000 flange - 90°
10GS12FL90M
10GS12FLH90M
5/8" Insert - 1/2" SAE6000 flange
10GS08FLH
10GS12FL
5/8" Insert - ø21mm indv. - Poclain