10GS16FDHORX90
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
10GS16FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø5/8'', Inv-M30-DKO-20S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
110 mm
Angle
90 °
B
59,7 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter pipe
16 mm
E
46,5 mm
H
30 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
5/8 "
Material
Steel
Model code
10GS-16FDHORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
62 - 68 Nm
Working Pressure
42 MPa