Coupling 5/8, M30x2 male 20S 10G-20MDH Gates MegaCrimp
Connection: Male DIN 24° cone.
Sealing: Metal against metal.
Partnumber:
10G20MDH
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
A
73 mm
Angle
0 °
B
35,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter pipe
20 mm
H
32 mm