1.5KW1500B3B5-AL-B
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
1.5KW1500B3B5-AL-B
Elmotor T3A90L-4, IE3
Specifications
Dimensions and shipping
Current type
AC
Diameter flange
200 mm
Efficiency class
IE3
Motor size
90L IEC
Mountingtype
B3/B5
Power
2 Hp
Power
1.5 kW
Rotational speed at 50 Hz
1445 rpm
Shaft diameter
24 mm
Voltage
230, 400 V