08G16FDHORX90
Pakkauskoko:
10 st
Pienin tilausmäärä on:
1 st
KATSO MUUT VARIANTIT
14 varianttia
Valittu variantti:
08G16FDHORX90
Coupling 1/2, M24x1,5 fem. 16S 8G-16FDHORX90 Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
77,8 mm
Angle
90 °
B
40,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
16 mm
E
44 mm
H
30 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Model code
8G-16FDLHORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
62 - 68 Nm