06GS12FDHORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
06GS12FDHORX45
3/8" Insert - (12S) M20x1.5 female - 45°
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
86,7 mm
B
50,8 mm
Diameter rør
12 mm
E
18,9 mm
H
24 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
6GS-12FDHORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
48 - 52 Nm