06G10MFFOR
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
06G10MFFOR
Coupling 3/8, 1-14 ORFS male 6G-10MP Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
64 mm
B
36,1 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Gänga utv.
1-14 ORFS
H
27 mm
Modell kod
6G-10MFFOR
Märke namn
Gates
Nyckelstorlek
27 mm
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C