060G5915
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
060G5915
MBS3000 pressure transmitter G1/4 0-10bar,4-20ma PG9
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Danfoss
Current type
DC
Output signal max.
20 mA
Output signal min.
4 mA
Plug type
DIN 43650 Form A
Pressure Measurement Bar
0 - 10 Bar
Pressure max.
60 bar
Supply voltage max.
32 V
Supply voltage min.
9 V
Temperature max.
+85 °C
Temperature min.
-40 °C