05G10FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
05G10FDLORX45
Coupling 5/16, M16x1,5 fem.10L 5G-10FDLORX45 Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
63,4 mm
Angle
45 °
B
39,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter pipe
10 mm
E
17,1 mm
H
19 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
5/16 "
Model code
5G-10FDLORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
33 - 38 Nm
Working Pressure
38,5 MPa