04G10FDLORX45
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
04G10FDLORX45
Coupling 1/4, M16x1,5 fem. 10L 4G-10FDLORX45 Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
66,9 mm
Angle
45 °
B
40,8 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
DN
6 mm
Diameter pipe
10 mm
E
17,9 mm
H
19 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/4 "
Model code
4G-10FDLORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
33 - 38 Nm
Working Pressure
42 MPa