SPCOUR28DC
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
SPCOUR28DC
28Vdc coil DHU-20
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Atos
Color
Grey (blank)
Current type
DC
Diameter inner
18 mm
Length
40 mm
Model code
SP-COUR28DC
Plug type
DIN 43650 Form A
Power W
33 W
Voltage
28 V
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,22 Kg
Net weight
0,22 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Coil for Atos NG06 valve.
Nominal voltage: +/-10% of rated voltage.