Stikk og kortholdere for Atos prop.ventiler

E-BM-AC kontrollkort gir riktig strømsignal for magnetspoler type ZO (R) -A for å utstyre glidere i forhold til referansesignalet. De kan brukes i åpne eller lukkede kretser og brukes til Atos proporsjonalventiler uten integrert transduser. Styringskortet regulerer ventiler i forhold til det inngående referansesignalet (spenningen) og konverterer dette til en variabel strøm til solenoiden. Skala- og forspenningsjustering kan gjøres via frontpanelet. Styringskortet brukes vanligvis med et referansesignal fra et eksternt potensiometer eller en PLS-styringsenhet og en symmetrisk stigende og synkende rampegenerator.

Kontrollkortene leveres: - med elektroniske filtre på inngangs- og utgangsterminaler, - CE-merket for samsvar med EMC-direktivet (elektromagnetisk samsvar).

Option / RR = leveres med uavhengig justerbare stignings- og fallramper.

EBMAC01 *: for ventil med én magnet.
EBMAC05 *: for ventil med to magnetspoler.

Matningsspenning: 12 eller 24 Vdc.

Maksimalt strømforbruk. 50 watt.

Maksimalt strømforbruk: 50 watt.

Strøm til magnetspoler: Imax = 3,3A type pmw firkantet signal; (for eks-ventiler Imax = 2,5A).

Nominelt referansesignal:
EBMAC01F = 0 til + 5V på pinne 3 (jord på pinne 2).
EBMAC05F = +/- 5V på pinne 3 (jord på pinne 2).

Variasjon i referansesignal: Maks. +/- 10V; min. +/- 2,5V.

Potentiometerforsyning: + 5V / 10mA på pinne 6 (-5V / 10mA på pinne 7 - kun for versjon EBMAC05F).

Maks. rampetid: 10 sek (0 - 100% i forhold til referansesignalet).

Arbeidstemperatur: 0 - 60 ° C.

Bruk kortholder, varenr: D558-E-K-11B (må bestilles separat)

Bruk kortholder, varenr.

Chopperkontakt Atos, 24VDC
Chopperkontakt Atos, 24VDC
Partnumber:
Package size:
1 st
Atos Kontakt 7 Pin Plast
Atos Kontakt 7 Pin Plast
Varenummer:
Pakkestr.:
1 st
Min. bestillingsmengde er:
1 st
HydraSpecma | Nordens bredeste hydraulik sortiment online - dag til dag levering!
HydraSpecma | Hydrauliske Systemer – Slange- og Rørledningsartikler – Elektrificering – Vedvarende Energi

HYDRASPECMA
– DIN PARTNER FRA IDÉ
TIL SERIEPRODUKTION

Hos HydraSpecma er vi specialiserede i at designe og bygge state-of-the-art hydrauliske og elektriske systemer, skræddersyet til vores kunders forskellige behov på tværs af brancher.

Vores ekspertise stopper ikke bare der. Vi er også førende inden for levering af omfattende slange- & rørledningsartikler – fra højkvalitets slanger og rør til robuste fittings og adaptere – som sikrer problemfri væskekontrol og langtidsholdbar ydeevne.

Vi tilbyder også et stærkt produktudvalg til industrien for vedvarende energi, der understøtter din virksomhed med markedsførende køleløsninger, smøre- og filtreringssystemer, hydrauliske systemer samt slanger, rør og fittings.

Vores passion for innovation matches af vores ansvar for kvalitet. Hvert produkt og system i vores omfattende sortiment afspejler dette. Uanset om du arbejder med komplekse hydrauliske systemer eller søger pålidelige komponenter, leverer vi løsningen, du har brug for.

Tag næste skridt med os og oplev, hvordan præcision og teknik går hånd i hånd – og hvor hver eneste forbindelse handler om mere end komponenter og systemer; det handler om mennesker og deres forretning.

FOR HOS HYDRASPECMA

ER DIN SUCCES VORES SUCCES

KONTAKT HYDRASPECMA