16/38X5FBSS Insert cone 1" AISI 316(L)

GS-Hydro Internal parts Type FB/Plane surface

For use with standard flanges:

  • ISO 6162-1 (SAE J 518 Code 61) and
  • ISO 6162-2 (SAE J 518 Code 62)

Varenummer:
GS16/38X5FBSS

Pakke str.:
1 pcs

Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Koko
1 "

Kovuus
90

Laatu
1.4404 / AISI316L

Laippa
1 "

Laippa SAE/DIN
3000 PSI/6000 PSI

Lämpötila max.
+60 °C

Lämpötila min.
-20 °C

Materiaali
Acid-resistant steel

O-ring 2
28x1

Pinta
Uncoated

Putken halkaisija
38x5 mm

Tuotemerkit
GS-Hydro
Pakke str.
1 pcs

Stregkode
487058

Brutto vægt
0,11 Kg

Netto vægt
0,11 Kg

Oprindelsesland
IT

GS-Hydro Internal parts Type FB/Plane surface

For use with standard flanges:

  • ISO 6162-1 (SAE J 518 Code 61) and
  • ISO 6162-2 (SAE J 518 Code 62)

HydraSpecma | Nordens bredeste hydraulik sortiment online - dag til dag levering!
HydraSpecma | Hydrauliske Systemer – Slange- og Rørledningsartikler – Elektrificering – Vedvarende Energi

HYDRASPECMA
– DIN PARTNER FRA IDÉ
TIL SERIEPRODUKTION

Hos HydraSpecma er vi specialiserede i at designe og bygge state-of-the-art hydrauliske og elektriske systemer, skræddersyet til vores kunders forskellige behov på tværs af brancher.

Vores ekspertise stopper ikke bare der. Vi er også førende inden for levering af omfattende slange- & rørledningsartikler – fra højkvalitets slanger og rør til robuste fittings og adaptere – som sikrer problemfri væskekontrol og langtidsholdbar ydeevne.

Vi tilbyder også et stærkt produktudvalg til industrien for vedvarende energi, der understøtter din virksomhed med markedsførende køleløsninger, smøre- og filtreringssystemer, hydrauliske systemer samt slanger, rør og fittings.

Vores passion for innovation matches af vores ansvar for kvalitet. Hvert produkt og system i vores omfattende sortiment afspejler dette. Uanset om du arbejder med komplekse hydrauliske systemer eller søger pålidelige komponenter, leverer vi løsningen, du har brug for.

Tag næste skridt med os og oplev, hvordan præcision og teknik går hånd i hånd – og hvor hver eneste forbindelse handler om mere end komponenter og systemer; det handler om mennesker og deres forretning.

FOR HOS HYDRASPECMA

ER DIN SUCCES VORES SUCCES

KONTAKT HYDRASPECMA