SPT208CH-PR
Förpackningsstorlek:
57 m
Minsta beställningskvantitet:
57 m
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
SPT208CH-PR
Hydraulslang SPT208CH 1/2'' 2SC 350 bar, Bobin 57-64m
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Area of use
Diesel, Olja, Smörjfett
Bend radius
80 mm
Brand Name
Hydraspecma
Cover
Syntetisk gummi
Diameter inner
12.7 mm
Diameter outer
20.8 mm
Diameter roll
385 mm
Flameresistant
Ja
Hose size
1/2 "
Hose type
2SC
Length per roll
61 m
Model code
SPT-2-08-CH
Order unit
Bobin
Pressure burst min.
1500 bar
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Ja
Reinforcement
2 lager höghållfast ståltrådsfläta
RoHs compliant
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperature intermittent max.
+135 °C
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Tube
NBR (Nitril)
Width
38 cm
Förpackningsstorlek
Streckkod
422172
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
rou
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Data sheet
Andra tittar på
1/2" Hydraulic hose SPT-208CH - 2SC WP 350 bar
Artikelnummer:
SPT208CH
1 m
1/2" Hydraulic hose M5K - 350 bar - 2SC
Artikelnummer:
M5K-08
75 m
1/2" Hydraulic hose SPT-208N - 2SN WP 275 bar
SPT208N
150 m
1/2" Hydraulic hose M2T - 296 bar - 2SC
08M2T
1 m
1/2" Hydraulik hose SPT-208-C - 2SC WP 275 bar
SPT208C
1/2" Hydraulic hose SPT-208C - 2SC WP 275 bar 57-64M rl