WFG6004/S30
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
WFG6004/S30
Flange 90° 1.1/4" SAE6000 x 30S
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Partnumber:
37.69X3.53S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
54 mm
Diameter pipe
30 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Material
Steel
O-ring
37,69X3,53 mm
Pressure max.
420 bar
Series
SAE J518 Code 62
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C