WFG3004L35
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
WFG3004L35
Flange 90° 1.1/4" SAE3000 x 35L
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Artikelnummer:
37.69X3.53S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
50.8 mm
Diameter pipe
35 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
37,69X3,53 mm
Pressure max.
160 bar
Series
L
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C