WFG3002L22
Pakkauskoko:
0 pcs
Pienin tilausmäärä on:
1 pcs
KATSO MUUT VARIANTIT
6 varianttia
Valittu variantti:
WFG3002L22
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 22L
Tillbehör (2)
O-ring 90S
Varenummer:
24.99X3.53S
Mutter 22L (M30x2)
Varenummer:
M22L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
38.1 mm
Diameter pipe
22 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
24,99X3,53 mm
Pressure max.
160 bar
Series
L
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C