TA80FL10
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
TA80FL10
Metal oil filler and breather cap - 10my
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Airfilter fineness
10 my
Brand Name
MP Filtri
Diameter flange
83 mm
Diameter hole
51 mm
Diameter strainer
50 mm
Flow air nominal
550 lpm
Holes circle
73 mm
Model code
TA80-B-10-B-0-0-1-P01
Mount
Bolt
Number of bolts
6
Pressure max.
1.5 bar
Sealing material
Cork
Strainer height
80 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C