SPT208CH-PR
Pakke str.:
60 m
Min. bestillingsenhed er:
60 m
SE ANDRE VARIANTER
21 varianter
Valgt variant:
SPT208CH-PR
1/2" Hydraulic hose SPT-208CH - 2SC WP 350 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Anvendelsesområde
Diesel, Grease, Oil
Bestillingsenhed
Plastic roll
Bredde
38 cm
Bøjningsradius
80 mm
Diameter indvendig
12.7 mm
Diameter rulle
385 mm
Diameter udvendig
20.8 mm
Flammeresistent
Yes
Forstærkning
2 layer high tensile steel wire braid
Inderrør
NBR (Nitrile)
Meter pr. rulle
61 m
Model kode
SPT-2-08-CH
Mærke navn
Hydraspecma
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Slangestørrelse
1/2 "
Slangetype
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperatur intermitterende maks.
+135 °C
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar
Tryk sprængning min.
1500 bar
Yderrør
Synthetic rubber
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
rou
Intrastat artikelkod
Produktinformation