1/2" pressure gauge,stainless - REPLACED BY SPG100M1-3SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Varenummer:
SPG100M1-3SB
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Diameter
100 mm
Glastyp
Acrylic glass
Gänga
G 1/2 BSP
Materialkvalitet
1.4301 / AISI304
Märke namn
Stauff
Portplacering
Side
Tillverkningsmaterial
Stainless steel
Tryckinställning max.
3 bar
Tryckinställning min.
-1 bar
Tryckmätning noggrannhet
±1,0% FS
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,87 Kg
Netto vægt
0,87 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Glycerine dampened.