1/2" pressure gauge,-1+1,5 bar - REPLACED BY SPG100M1-1.5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Artikelnummer:
SPG100M1-1.5SB
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Brand Name
Stauff
Diameter
100 mm
Glass type
Acrylic glass
Material
Stainless steel
Material quality
1.4301 / AISI304
Port position
Side
Pressure measurement accuracy
±1,0% FS
Pressure setting max.
1.5 bar
Pressure setting min.
-1 bar
Thread
G 1/2 BSP
Pakke str.
Stregkode
367855
Brutto vægt
0,84 Kg
Netto vægt
0,84 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Glycerine dampened.