SIT48-N-42
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
36 variants
Chosen variant:
SIT48-N-42
Sitex hub, drilled ø42 H7
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Sitex
C
50 mm
Diameter hub
68 mm
Material
Steel
Number of outer grooves
50
Power kW/rpm max.
0.03 kW
Power nominal kW/rpm.
0.016 kW
Shaft diameter
42 mm
Shaft keyway
12,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Torque nominal
14.2 daNm
Torque output max.
28.5 Nm
d
68 mm