SFCE605S38
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
SFCE605S38
Threaded flange 1.1/2" SAE6000 x 25S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
63.5 mm
Diameter rør
38 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M52x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Steel
Mærke navn
Havit
Nøglevidde
46 mm
O-ring
47,22X3,53 mm
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar
Vinkel
0 °
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,25 Kg
Net weight
0,25 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Gevindflange 1.1/2" SAE6000 x 25S
Technical data
Others has been looking for
Closed flange 1.1/2" SAE3000 - complete
Partnumber:
AFC106M
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
Socket weld flange 1.1/2" SAE3000 - stainless AISI316L
Partnumber:
AFX106S
Min. order quantity is:
Closed flange 1.1/2" SAE3000
Closed flange 1.1/2" SAE3000
AFC106
Threaded flange adapter 90° SAE 6000 PSI x DIN2353 MM male - WFG6
WFG6005/S38
Blind flanges with bolts and O-ring - SAE 6000 PSI
AFC402M
Blind plugs for o-ring BS - SAE 6000 PSI
BS6006
Blind flanges w/o O-ring - SAE 6000 PSI
GFC402
Flange plug 1.1/2" SAE6000
Flange plug 1.1/2" SAE6000
BS6005
GFC405
AFC405M
Flange 90° 1.1/2" SAE6000 x 38S
WFG6005/S38
Blind flanges w/o O-ring - SAE 3000 PSI
GFC116
GFC106
Blind flanges with bolts and O-ring - SAE 3000 PSI
AFC104M
Blind flanges for O-ring - SAE 6000 PSI
AFC405
AFC405
Flange plug 1.1/2" SAE3000 - w/o o-ring
BSO3005
Blind plugs - SAE 3000 PSI
Blind plugs - SAE 3000 PSI
BSO3003
Blind plugs for o-ring - SAE 3000 PSI
Blind plugs - SAE 6000 PSI
Blind plugs - SAE 6000 PSI
Threaded flange 1.1/2" SAE3000 x 1.1/2" BSP
GFS106G
Threaded flange adapter 0° SAE 6000 PSI x MM (DIN2353) male
SFCE602S25
Threaded flange 0° SAE 3000 PSI x DIN2353 MM male
SFCE304S30
Threaded flange 1.1/2" SAE3000 x 38S
SFCE305S38
Flange 90° 1.1/2" SAE3000 x 42L
WFG3005L42
L-Series
L-Series
WFG3002L18
S Series
S Series
Threaded flange 3" SAE3000 x 1.1/2" BSP - complete