SA075G1L10
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
SA075G1L10
Metal air breather filter - 10my - 1/2" BSP
Reservdelar (1)
Air filter element - 10my nominel
Partnumber:
A7L10
Specifications
Dimensions and shipping
Airfilter fineness
10 my
Area of use
Air
Brand Name
MP Filtri
Diameter
75 mm
Flow air nominal
400 lpm
H
69 mm
H1
13 mm
H2
60 mm
Hexagon
27 mm
Model code
SA075-G1-L-10
OE
75 mm
Pressure max.
1.5 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C