RI-14-12ED
Förpackningsstorlek:
25 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
46 varianter
Utvald variant:
RI-14-12ED
Adapter, Utv-G 1/4''-ED, Inv-G 1/2''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D2
5 mm
Dimension i
12 mm
Hexagon
30 mm
L1
40 mm
L2
20 mm
Length
40 mm
Material
Stål
Model code
FI-RED-R1/4-WD-R1/2-B-W3
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
30 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T1
G 1/4 BSP
Thread T2
G 1/2 BSP
Thread inner
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/4 BSP
Total length
40 mm
Type
Lång
i
12 mm
Förpackningsstorlek
25 st
Streckkod
130496
Bruttovikt
0,11 Kg
Nettovikt
0,11 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Artikel datablad
3D-fil
Länkar
Produktkatalog
Obs: För att öppna 3D-filer krävs ett program som stöder filformatet
Produktkatalog
Andra tittar på
Adapter 1/4 BSPx7/16 UNF
Adapter 1/4 BSPx7/16 UNF
Artikelnummer:
1 st
Barrel Tee with lock-nut
Barrel Tee with lock-nut
Artikelnummer:
Adaptor 1/4 BSP x 9/16 UNF
Adaptor 1/4 BSP x 9/16 UNF
Adaptor 1/4" BSP
Adaptor 1/4" BSP
50 st
Adapter rak, Utv-G 1/4'', Utv-M10x1
Adaptor 1/4" BSP x M22x1,5
Adaptor 1/4" BSP x M22x1,5
Adapter rak, Utv-G 1/4'', Utv-M12x1.5
100 st
Adapter rak, Utv-G 1/4'', Utv-M14x1.5
100 st
Adaptor 1/8 BSPx1/4 NPTF
Adaptor 1/8 BSPx1/4 NPTF
Adaptor 3/8 BSPx1/4 NPTF
Adaptor 3/8 BSPx1/4 NPTF
Adaptor 1/4 BSPx1/2 NPTF
Adaptor 1/4 BSPx1/2 NPTF
Adapter BSP male x MM male
Adapter BSP male x MM male
Adaptor 1/4 BSP x M18x1,5
Adaptor 1/4 BSP x M18x1,5
10 st
Adapter Rak, Utv-G, Utv-NPT
Adapter Rak, Utv-G, Utv-NPT
Adaptor 1/4 BSPx3/8 NPTF
Adaptor 1/4 BSPx3/8 NPTF
Adaptor 1/4 BSPx1/8 NPTF
Adaptor 1/4 BSPx1/8 NPTF
Bulkhead connection, 1/4 Length: 63 mm
1264-04-04-L
Skottadapter Rak, Utv-G, Kort 1/4"
Bulkhead adapter 0° straight BSP x BSP steel
Reduction - 1" BSP x 1/4" BSP female - WD seal