R1222MZ30B
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
13 variants
Chosen variant:
R1222MZ30B
3/4" Insert - (22L) M30x2 male - AISI316
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
22 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/4 "
Key size
32 mm
L
69 mm
L1
30 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
Series
L
Temperature max.
+400 °C
Temperature min.
-60 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,12 Kg
Net weight
0,12 Kg
Country of origin
ESP
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Connection: MM male thread with 24° cone face (DIN2353).
Sealing: Metal against metal (cone).
Links
Product datasheet
Product datasheet
Frequently bought together with
Stud fitting female - ø18L x 3/4" BSP female - AISI316
Partnumber:
AI18LR3/4X/7
Adaptor 12mm AISI316
Adaptor 12mm AISI316