P2432PA90
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
19 varianter
Utvald variant:
P2432PA90
Insert 1.1/2" - 2" SAE 3000 psi 90°
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
I.M.M Hydraulics
C
102 mm
Diameter flange
71.4 mm
Flange
2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
H
90 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/2 "
Material
Steel
Model code
O-ring
56,75X3,53 mm
Pressure max.
210 bar
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
71,4 mm