NH3080/40250
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
69 varianter
Utvald variant:
NH3080/40250
Double acting cylinder NH30-SD-80/40x250-S
Spare parts (6)
Joint bearing
Artikelnummer:
GE35DO2RS
Lock ring NH3080
Artikelnummer:
L35-I55
Cylinder head for NH30-80/40
OVD-NH8040
Seal kit for LJM-80/40 For NH21+30
REP-NH08040
Piston for NH20/21/30
SKO-NH80
Lock nut, 1 UNF NH3080
SM16
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
240 mm
A1
99 mm
Area piston pull side
37.7 cm2
Area piston push side
50.24 cm2
B
180 mm
Brand Name
LJM
C
40 mm
D
80 mm
Diameter inner cylinder
80 mm
Diameter rod
40 mm
Diameter spherical bearing
35 mm
E
66 mm
Eye width cylinder
45 mm
F
G 1/2 BSP
Model code
NH30-SD-80/40x250-s
Mounting dimension
490 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
250 mm
Thread
G 1/2 BSP
Top eye width
45 mm
d
40 mm