NH3063/40300
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
69 variants
Chosen variant:
NH3063/40300
Double acting cylinder NH30-SD-63/40x300-S
Specifications
Dimensions and shipping
A
225 mm
A1
84 mm
Area kolv trycksida
31.17 cm2
Areal kolv dragsida
18.6 cm2
B
175 mm
C
40 mm
D
63 mm
Diameter inv. cylinder
63 mm
Diameter ledlager
30 mm
Diameter stång
40 mm
E
61 mm
F
G 1/2 BSP
Gänga
G 1/2 BSP
Håldiameter cylinder
35 mm
Inbyggnadsmått
525 mm
Modell kod
NH30-SD-63/40x300-s
Märke namn
LJM
Slaglängd
300 mm
Tryck max.
250 bar
d
40 mm
Ögbredd topp
45 mm