NH3063/30250
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
69 varianter
Valgt variant:
NH3063/30250
Double acting cylinder NH30-SD-63/30x250-S
Reservedele (2)
Joint bearing
Partnumber:
GE30DO2RS
Lock ring NH3063
Partnumber:
L30-I47
Specifications
Dimensions and shipping
A
225 mm
A1
84 mm
Area piston pull side
24.1 cm2
Area piston push side
31.17 cm2
B
175 mm
Brand Name
LJM
C
40 mm
D
63 mm
Diameter inner cylinder
63 mm
Diameter rod
30 mm
Diameter spherical bearing
30 mm
E
61 mm
Eye width cylinder
35 mm
F
G 1/2 BSP
Model code
NH30-SD-63/30x250-s
Mounting dimension
475 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
250 mm
Thread
G 1/2 BSP
Top eye width
35 mm
d
30 mm