NH2150/25300
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2150/25300
Double acting cylinder NH21-AD-50/25x300-A
Spare parts (3)
Cylinder head for NH21
Partnumber:
OVD-NH215025
Piston for NH20/21/30
Partnumber:
SKO-NH50
Piston rod for NH2150/25300
SNH205025300
A
252 mm
Area piston pull side
14.72 cm2
C
67 mm
D
50 mm
Diameter eye
25.5 mm
Diameter inner cylinder
50 mm
Diameter rod
25 mm
E
54,5 mm
Eye width
25 mm
Model code
NH21-AD-50/25x300-A
Mounting dimension
552 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
300 mm
d
25 mm