MT11-3000
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
MT11-3000
Test hose assy., 1/2BSPxM16
Specifications
Dimensions and shipping
Bend radius
35 mm
Diameter inner
2 mm
Diameter outer
5 mm
Length
3000 mm
Pressure max.
630 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Testslange, R1/2 x M16 A3000mm
Others has been looking for
High pressure hose SGS-C 340 bar DN4