MF4002P10NB
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
23 variants
Chosen variant:
MF4002P10NB
Filter element - MPF - 10my nominel
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter hul
63 mm
Diameter udvendig
130 mm
Filtrering
Nominal
Filtreringsgrad
10 my
Flow Nominel
619 lpm
Længde
210 mm
Model kode
MF4002P10NBP01
Mærke navn
MP Filtri
Pakningsmateriale
NBR
Temperatur maks.
+110 °C
Temperatur min.
-25 °C
Tryk maks.
10 bar
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,78 Kg
Net weight
0,78 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1/2" BSP
Partnumber:
MPF0301G1A10
Min. order quantity is:
1 pcs
Return filter - 25my absolut - 3/4" BSP
Partnumber:
MPF1002G2A25
Electrical pressure indicator - 1.5 bar
BEA15HA50P01
Filter element - MPF - 25my absolut
MF1002A25HB
Return filter - 10my absolut - 3/4" BSP
MPF1002G2A10
Return filter - 10my nominel - 1/2" BSP
MPF0301G1P10
Filter element - MPT - 10my nominel
MF0201P10NB
Return filter - 10my absolut - 1" BSP