MF1002P10NB
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
23 variants
Chosen variant:
MF1002P10NB
Filter element - MPF - 10my nominel
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
28 mm
Diameter outer
70 mm
Filtration
Nominal
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
111 lpm
Length
140 mm
Model code
MF1002P10NBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C