S200-12-21N adaptor NPT 03BK0808
\ufeff
JIC 37° male straight basic connector
Male thread NPTF
for SAE 476 threaded ports
…
Læs mere
Varenummer:
M1-12-1/2
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
11 varianter
Valgt variant:
M1-12-1/2
Tilbehør (2)
Bushing Ø12
Varenummer:
B-12
Omløber 3/4-16 JIC Nøglevidde 22mm
J-12
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
45,5 mm
Angle
0 °
B
17 mm
Brand Name
FOR
C
19 mm
CH
22 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Dimension F
1/2 NPT
J
3/4-16 JIC
Material
Steel
Model code
A102100/1221
Pressure max.
350 bar
Standard SAE
SAE 476
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
12 mm