LMC350AU070
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
LMC350AU070
Bell hous. SAE-B x B5/160-180
Accessories (1)
Coupling 31.75 x 42mm SGEA51G06070+EGE5+SGEA51M0710
Partnumber:
AKGMM05P0076
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Depth
194 mm
Diameter Bolt hole
18,0 mm
Diameter flange
350 mm
Diameter mountinghole
255 mm
Holes circle
300 mm
Material
Aluminium
Motor size
160, 180 IEC
Mountingtype
B5
Pump group
SAE-B
Recess towards engine
250 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-30 °C