HMC1250200
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
51 variants
Chosen variant:
HMC1250200
Double acting cylinder HMC Ø40/25x200
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Contarini Leopold
Diameter eye
20 mm
Diameter inner cylinder
40 mm
Diameter outer
50 mm
Diameter rod
25 mm
E
G 1/4 BSP
Eye width
16 mm
Eye width cylinder
50 mm
Model code
HMC1250200
Mounting dimension
380 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
200 mm
Top eye width
16 mm