HMC032200200
Chosen variant:
HMC032200200
Double acting cylinder HMC Ø32/20x200
Diameter eye
15 mm
Diameter inner cylinder
32 mm
Diameter outer
42 mm
Diameter rod
20 mm
Eye width
12 mm
Eye width cylinder
40 mm
Model code
HMC032200200
Mounting dimension
345 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
200 mm
Top eye width
12 mm