HMC032200150
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
51 variants
Chosen variant:
HMC032200150
Double acting cylinder HMC Ø32/20x150
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter eye
15 mm
Diameter inner cylinder
32 mm
Diameter outer
42 mm
Diameter rod
20 mm
Eye width
12 mm
Eye width cylinder
40 mm
Model code
HMC032200150
Mounting dimension
295 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
150 mm
Top eye width
12 mm