GSM2424PH90150
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
GSM2424PH90150
1.1/2" Coupling - 1.1/2" SAE6000 flange - 90° 150mm drop
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
214 mm
B
119 mm
D
1.1/2"
Diameter flange
63.5 mm
E
94 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
63,5 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
24GSM-24FLH90-150
Mærke navn
Gates
O-ring
47,22X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Shore
90
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
158 - 181 Nm
Tryk maks.
420 bar