GSM2420PH45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
GSM2420PH45
1.1/2" Coupling 1.1/4" SAE6000 flange - 45°
Tillbehör (2)
O-ring 90S
Artikelnummer:
37.69X3.53S
Split flange 1.1/4" SAE6000 - komplet
Artikelnummer:
AFS604M
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
45 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
Diameter flange
54 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1.1/2 "
Material
Steel
Model code
24GSM-20FLH45
O-ring
37,69X3,53 mm
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Shore
90
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
85 - 102 Nm