GS2020PH9120
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
GS2020PH9120
1.1/4" Insert - 1.1/4" SAE6000 flange - 90° 120mm drop
Specifications
Dimensions and shipping
A
165 mm
Angle
90 °
B
93,9 mm
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
120 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
K
54 mm