GS2020PH90
Pakkauskoko:
0 pcs
Pienin tilausmäärä on:
1 pcs
KATSO MUUT VARIANTIT
22 varianttia
Valittu variantti:
GS2020PH90
1.1/4" Insert - 1.1/4" SAE6000 flange - 90°
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
165 mm
B
93,9 mm
Byggehøjde
90 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
90 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
54 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
20GS-20FLH90M
Mærke navn
Gates
O-ring
37,69X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
130 - 143 Nm
Vinkel
90 °
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
1,06 Kg
Netto vægt
1,06 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Connection: SAE flange.
Sealing: O-ring against metal.
Product datasheet
Ofte købt sammen med
1.1/4" Hydraulikslange EFG6K - 420 bar - 4SH
Varenummer:
20EFG6K
Pakke str.:
0 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
1.1/4" kappe - kun Gates 4SH/4SP 6wire
Varenummer:
GS2010-6
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
1.1/4" Hydraulikslange EFG5K - 350 bar - 4SH
20EFG5K
0 m
1 m
1.1/4" Hydraulikslange EFG4K - 280 bar - 4SP
20EFG4K
1.1/4" Hydraulikslange SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C
SPT6K20
1.1/4" Hydraulikslange EFG3K - 210 bar - 4SP