GS1630RO42B
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
GS1630RO42B
1" Insert - (30S) M42x2 female
Accessories (1)
Plug M42x2,0. REPLACED BY PLUG16M.
Varenummer:
PLUG16M
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
118 mm
Angle
0 °
B
61,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
30 mm
H
50 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
Material
Steel
Model code
16GS-30FDHORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
200 - 220 Nm
Working Pressure
42 MPa
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,55 Kg
Netto vægt
0,55 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Product datasheet
Ofte købt sammen med
1" kappe - kun Gates 4SH/4SP
1" kappe - kun Gates 4SH/4SP
Varenummer:
GS1610
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
1" Hydraulikslange EFG6K - 420 bar - 4SH
16EFG6K
0 m
1 m
Profil ring t.1" SAE-flange 31,3x39,7x2,85
WD1PH
1" Hydraulikslange EFG5K - 350 bar - 4SH
16EFG5K
0 m
1 m
1" Hydraulikslange EFG4K - 280 bar - 4SP
16EFG4K
1" Hydraulikslange SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C
SPT6K16
1" Hydraulic hose MXG-5K - XTP - 350 bar
16MXG5K-XTP
1" Hydraulikslange MXG-4K - XTP - 280 bar
16MXG4K-XTP
Lynkobling hun ANV (ISO-A) - DN25 - 1"BSP
ANV1GASF
Lynkobling han ANV (ISO-A) - DN25 - 1"BSP
ANV1GASM
Skruelynkobling hun HS - DN25 - 1" BSP indv