GS1216PH9120
Pakkauskoko:
0 pcs
Pienin tilausmäärä on:
1 pcs
KATSO MUUT VARIANTIT
22 varianttia
Valittu variantti:
GS1216PH9120
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - 90° 120mm drop
Tilbehør (4)
O-ring 90S
Artikelnummer:
32.93X3.53S
Split flange 1" SAE6000 - komplet
Artikelnummer:
AFS603M
Afdækning 1" SAE6000 flange
PFS616
Profil ring t.1" SAE-flange 31,3x39,7x2,85
WD1PH
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
Diameter flange
47.6 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12GS-16FLH90-120
O-ring
32,93X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
56 - 68 Nm